Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

Kontakt

 

Novinka měsíce

Do naší nabídky jsme zařadili kvalitní postel z masivu smrkového dřeva lakovanou bezbarvým lakem s možností volby moření na odstíny bílá, olše, třešeň, ořech nebo wenge. Laťkové rošty pod matracemi jsou součástí postele.
Vše o nákupu » Reklamační řád
Reklamační řád

1. Všeobecná ustanovení

Reklamační řád je nedílnou součástí Obchodních podmínek Karel Blažek, IČO: 62070207, DIČ: CZ7312152980, se sídlem Za Starým Hřištěm 1054, 583 01 Chotěboř na stránkách www.nabytekblazek.cz a popisuje postup, jakým způsobem přistupovat při reklamaci zboží pořízeného od prodávajícího. Kupující je povinen se seznámit s reklamačním řádem a obchodními podmínkami ještě před objednáním zboží. Uzavřením kupní smlouvy a převzetím zboží od prodávajícího kupující souhlasí s tímto reklamačním řádem.


2. Délka záruční doby

Záruční doba začíná dnem převzetí zboží kupujícím. Záruční doba je 24 měsíců, výjimku může tvořit zboží prodávané se slevou, zboží poškozené, použité, nekompletní atd. Toto je vždy uvedeno u zboží, pokud není, má se za to, že se jedná o zboží nové, nepoškozené a kompletní. U věcí použitých neodpovídá prodávající za vady odpovídající míře používání nebo opotřebení, které měla věc při převzetí kupujícím a práva z odpovědnosti za vady věci zaniknou, nebyla-li uplatněna do 12 měsíců ode dne převzetí věci kupujícím. U věcí prodávaných za nižší cenu z důvodu vady či nekompletnosti se záruka nevztahuje na vady, pro které byla nižší cena sjednána.


3. Záruční podmínky

Při doručení objednaného zboží prostřednictvím dopravce je kupující povinen zkontrolovat, zda zboží nevykazuje vady způsobené přepravou. Pokud ano, je kupující povinen zboží nepřevzít. Pokud takto poškozenou zásilku kupující od přepravce převezme, je nezbytné poškození popsat v předávacím protokolu přepravce. Neúplnou nebo poškozenou zásilku je nutno neprodleně oznámit e-mailem na adresu uvedenou v Kontaktech na stránkách www.nabytekblazek.cz, sepsat s dopravcem škodní protokol a tento bez zbytečného odkladu zaslat e-mailem, nebo poštou prodávajícímu. Dodatečná reklamace neúplnosti nebo vnějšího poškození zásilky nezbavuje kupujícího práva věc reklamovat, dává však prodávajícímu možnost prokázat, že se nejedná o rozpor s kupní smlouvou.

Vznikne-li na dodaném zboží reklamovatelná vada, může kupující uplatnit reklamaci na adrese: Karel Blažek, Za Starým Hřištěm 1054, 583 01 Chotěboř.. Pro případné dotazy použijte e-mail nebo telefon umístěný na stránkách www.nabytekblazek.cz Reklamované zboží by mělo být důkladně zabaleno, aby nedošlo v průběhu přepravy k jeho poškození. Zásilka musí obsahovat: reklamované zboží, včetně kompletního příslušenství, dále jméno kupujícího, adresu, telefon, e-mail, číslo objednávky, číslo daňového dokladu (případně kopii faktury), podrobný popis závady a popis toho, jak závada vznikla či byla zjistěna. Převzaté zboží bude testováno pouze na uvedenou závadu.

Záruka se nevztahuje na závady vzniklé špatnou obsluhou, neodborným, nebo nepřiměřeným zacházením, použitím a instalací, které jsou v rozporu s uživatelskou příručkou. Prodávající nepřebírá odpovědnost za škody vyplývající z provozu produktů, funkčních vlastností a škod z neodborného používání produktu, stejně jako škod způsobených vnějšími událostmi a chybnou manipulací. Na vady tohoto původu se nevztahuje ani poskytnutá záruka.


4. Vyřízení reklamace

Prodávající je povinen bezodkladně, nejpozději do tří pracovních dnů, rozhodnout o reklamaci, případně o tom, že je k rozhodnutí potřebné odborné posouzení. Informaci o nutnosti odborného posouzení kupujícímu v této lhůtě sdělí. Reklamaci, včetně odstranění vady, prodávající vyřídí bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů od jejího uplatnění, pokud se s kupujícím písemně nedohodnou na delší lhůtě. Po uplynutí této lhůty má kupující stejná práva, jako by se jednalo o podstatné porušení smlouvy.

Doba trvání reklamace se počítá od následujícího dne po uplatnění reklamace do dne vyřízení reklamace, tedy doby, kdy byl kupující povinen věc převzít. O vyřízení je zákazník informován e-mailem, který uvedl již při nákupu. Záruka za jakost se prodlužuje o dobu od uplatnění reklamace do jejího vyřízení nebo do doby, kdy byl kupující povinen si věc vyzvednout.

U oprávněné reklamace má zákazník právo na úhradu účelně vynaložených nákladů, které mu vznikly v souvislosti s uplatněním práv z odpovědnosti za vady. Je-li si ale kupující vědom (nebo měl a mohl si být vědom), že za vadu prodávající neodpovídá (např. z důvodu, že ji sám kupující způsobil), a přesto práva z odpovědnosti za vady uplatňuje, nemohou jít náklady spojené s vyřízením reklamace k tíží prodávajícího.